Bliv medlem som Mopasejler

Et medlemskab af Øernes Mopa Klub er til for dig, som sejler Mopa og gerne vil indgå i et fællesskab. Vi er en klub, som har aktiviteter gennem hele året. I klubben vil du møde andre mopasejlere, der har den samme passion for den lille skønne båd.

Om du er ny eller erfaren mopasejler, så er der altid plads i vores klub. Sammen tager vi på klubturer, hvor vi udforsker vores mange kyster eller udøver jagten og fiskeriet på havet. I Øernes Mopa Klub er det vigtigt, at familien indgår som en naturlig del af vores arrangementer. 

Låner du af og til en Mopa af en god ven, så har du også mulighed for at blive medlem af Øernes Mopa klub.

Vores aktivteter hen over året; forårsfisketur, forsommertur, sensommertræf, jagttur, efterårets fisketur, julefrokost.

Klubben giver tilskud til klubturene i form af søsætning og evt. lidt godt at spise undervejs.

Det sker også, at et medlem får lyst til at arrangere en Her og Nu Tur, som medlemmerne gerne støtter op om.  Du bliver medlem ved udfylde nedenstående formular. Du vil efterfølgende med det samme modtage en kvitteringsmail med de oplysninger du har sendt klubben.

I mailen finder du også kontooplysninger for betaling af kontigent.
Herefter bedes du indbetale kontigentet på 250 kr, hvorefter du er medlem af Øernes Mopa Klub. (Modtager du ikke en mail, så se om den evt. er havnet i din spamkurv).

HUSK : Du skal have en gyldig  ansvarsforsikring på din Mopa for at deltage på klubturerne.Husk, at vi også har et medlemskab for dig som ikke sjler mopa, men ønsker at blive støttemedlem i klubben

Indmeldelse som Mopasejler

Bliv medlem af klubben ver 2023 (gældende)